Emos Endüstriyel Toz Boya Otomasyonu

Toz Boya Otomasyonu

Profix FW, Tam otomatik otomasyon sistemi tekstil boyahaneleri için tasarlanmış olup, toz boyanın doğru renkte ve gramda tartılarak, proses için belirlenmiş boyama makinası ilave kabına, tam otomatik transferi için kullanılmaktadır. Otomasyon teknolojilerinde el değmeden, prosesin güvenlı ve hızlı bir şekilde tamamlanmasını hedefleyen Enmos Profix FW mekatronik sistemleri, kalite ve devamlılık politikanız için baş unsurlar arasındadır.

 

Eloksallı metal ana gövdeyi tamamlayan paslanmaz ekipmanlar ile sistem korozif etkilere karşı güvenli ve yüksek performans dayanımına sahiptir. 100lt (yaklaşık 60 kg toz boya yükleme) kapasiteli toz boya stok üniteleri, müşteri isterleri doğrultusunda belirlenmekte olup, tek sırada 60 adet çift sırada toplam 160 adet silo kapasitesine kadar uygulamaları yapılmıştır.

Tartım, helezon yapıdaki vidalar sayesinde servo motorlar ile hızlı ve yavaş dönüm periyodları doğrultusunda doğru ve yüksek hassasiyetle yapılabilmektedir. Stok ünitesi önünde yapılandırılan kayar ray sistemi, hassas terazi ve tartım kovasını taşımaktadır. Paslanmaz ana gövde ve polisajlı iç yüzeye sahip tartım kovaları sistemde 6 lı ve 12 li olmak üzere iki opsiyonda sunulmaktadır.

 

Döner kova taşıma çemberi, kovaları vakum transfer ünitesine taşımakta olup, yapısı gereği aynı kova, su ve hava ile temizlendikten sonra çember üniteye bir sonraki tartım için tekrar bırakılmaktadır. Vakum ünitesi komplike yapıya sahip olup, kaotik çalışma şekli ile homojen ve tam bir çözme gerçekleşmesi sağlanır. Vakum ünitesinden, blower ile emiş yaparak transfer ettiğimiz yarı çözelti boya, çözme ünitesinde tam olarak çözülür ve tek hat üzerinden makinalara dağıtım yapılır. İşletme ihtiyaçlarına göre çözme kazanı bir büyük, birde küçük olmak üzere iki farklı ebatta teklif edilir. Farklı reçete miktarları için en uygun çözme tankı otomatik olarak seçilir ve boyanın transferi sağlanır. Sistem performans ve güvenlik testlerinden geçmiş olup, tekstil boyahaneleri için aranılan çözümü sunmaktadır. Profix FW tasarım yazılımları ile günümüzün teknoloji ihtiyaçlarının dinamik ve ergonomik tasarımla birleştirilmiş son halidir.